• м. Богодухів, вул. Моргунова, 7 А
  • (05758) 3-22-77

Новини

Головна / Новини / Тренінг Благодійного фонду «Інститут раннього втручання»

Тренінг Благодійного фонду «Інститут раннього втручання»

15 листопада директор центру Олена Кононенко взяла участь у тренінгу, який провів Благодійний фонд «Інститут раннього втручання» для дітей з порушеннями розвитку та дітей-інвалідів на базі Харківського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Раннє втручання – це елемент загальної інклюзивної політики. Послуга раннього втручання – це послуга, яка поєднує медичну, психологічну, педагогічну та соціальну складові і надається мультидисциплінарною командою фахівців. Вона спрямована на забезпечення розвитку дітей від народження до 4-х років з порушеннями розвитку або ризиком виникнення таких порушень, зростання та виховання їх у середовищі, природньому для дітей відповідного віку без порушень або максимально наближеному до нього, підтримку та розвиток компетентності батьків з метою створення умов для підвищення рівня участі дітей у повсякденному житті та їх соціальної інклюзії. Клієнтами послуги раннього втручання можуть бути сім’ї, що виховують дітей до 4-х років:
• з діагнозами, що передбачають наявність порушень розвитку, незалежно від ступеня їх тяжкості;
• з порушеннями або затримками розвитку, що зафіксовані за допомогою оціночних шкал і методик;
• з ризиками виникнення проблем або порушень в розвиткові (біологічні та соціальні).
Встановлено, що маленькі діти краще навчаються, якщо вони можуть практикувати нові навички в межах тієї діяльності, в якій вони будуть в подальшому їх використовувати в ситуаціях, які не відображають для дитини реальної життєвої проблеми. Природні ситуації сприяють розвитку та розширенню різноманітних можливостей дитини (в соціальній, комунікативній, руховій та інших сферах), які, в свою чергу, покращують її здатність навчатися. Послуга раннього втручання надається в типових повсякденних активностях дитини, що збільшує кількість можливостей для навчання.
Провідними принципами раннього втручання є сімейноцентрованість, функціональність, командність та міждисциплінарність, а також принцип реалізації програм раннього втручання в природньому середовищі з використанням повсякденних рутин.
Відповідно до визначення Європейської Асоціації Раннього Втручання (Eurlyaid): «Раннє втручання представляє собою заходи, орієнтовані на розвиток дитини раннього віку, а також на супровід батьків цієї дитини, які здійснюються безпосередньо після визначення стану та рівня розвитку дитини. Раннє втручання спрямовано як на дитину, так і на батьків, родину та її соціальне оточення».

Залишились питання?

Надішліть заявку і ми передзвонимо протягом 30 хв.

Наша адреса

62103, вул. Моргунова, 7 А, м. Богодухів