• м. Богодухів, вул. Моргунова, 7 А
  • (05758) 3-22-77

Новини

Головна / Новини / Моторика

Моторика

Моторика – це сукупність довільних і послідовних рухів, в результаті яких можна виконати конкретне завдання (наприклад – сісти, зробити крок, стиснути кулак). Звичайно ж, для дорослих ця активність не є складною, адже за роки життя «тренувань» у них було достатньо, а для дітей зробити деякі рухи буває досить складно.

Існують 2 основні види моторики:

Велика (загальна) – орієнтована на «автоматичні» рухи певними групами м’язів;

Дрібна – стосується точних рухів руки, а також процесів, в яких потрібно координувати роботу очей і верхніх кінцівок.

Останнім часом дуже багато говорять про розвиток дрібної моторики, а загальна моторика залишається в тіні. Але вона починає розвиватися набагато раніше дрібної і має не менш важливе значення у всебічному розвитку дитини. Ця моторика закладає базу для фізичного розвитку людського організму. На цій основі трохи пізніше буде відбуватися розвиток більш точних рухів, які і є дрібною моторикою.

Плюси розвитку великої моторики:

– Удосконалення вестибулярного апарату дитини. Фізично розвинений дошкільник впевненіше почуває себе при освоєнні нових рухів. А значить буде більш впевненим у собі і успішним в колективі.
– Зміцнення всіх великих м’язів і суглобів.
– Підготовка до виконання дій з дрібною моторикою. Важко навчитися тримати ложку або виделку, олівець або ручку, якщо м’язи руки слабкі.
– Сприяє мовному розвитку.
– Забезпечується розвиток зорової і слуховогої уваги дитини.
– Формується міжпівкульна взаємодія. Це буде потрібно в шкільні роки, коли різні навчальні предмети вимагають роботи різних півкуль головного мозку.
– У дітей складається образ власного тіла.

Існує велика кількість різноманітних ігор та вправ, які допоможуть розвинути загальну моторику у дітей дошкільного віку.

Залишились питання?

Надішліть заявку і ми передзвонимо протягом 30 хв.

Наша адреса

62103, вул. Моргунова, 7 А, м. Богодухів